Şart Karşılığında Biri Evini, Diğeri Tarlasını Bağışladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şart Karşılığında Biri Evini, Diğeri Tarlasını Bağışladı
Buldanlı hayırseverlerin bağış talepleri Buldan Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Hayırsever Mahmut Ballar’ın müze ve belediye konuk evi yapılması şartıyla tescilli evini Belediyeye bağışlarken,  Şevval Duygu Duman ise Kadıköy’deki 605 metrekarelik tarlasını, musalla taşı ve cenaze namazı kılınabilecek alan yapılması şartıyla bağışlamak istediğini belirtti.
google
denizli büyükşehir

Buldan Belediye Meclis üyeleri, ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,  meclis gündemine alınan vatandaşların bağış talepleri görüşüldü. Hayırsever Mahmut Ballar’ın,Çarşı Mahallesi’ndeki tescilli evini,  müze ve belediye konuk evi olarak kullanılması şartıyla belediyeye bağışlamak istediğine dair talebi oy birliği ile kabul edildi.Diğer taraftan Şevval Duygu Duman’ın, Kadıköy Mahallesi’ndeki 605,78 metrekarelik tarlasını,musalla taşı ve cenaze namazı kılınacak alan yapılması şartıyla ücretsiz olarak bağışlamak istediğine dair dilekçesi oy birliği ile ilgili komisyona havale edildi.   Duman’ın bağış talebi Meclis’te kabul edilmesi halinde Kadıköy Mahalle kabristanlığındaki önemli bir eksiklik giderilmiş olacak.

Başkan, hayırseverlere teşekkür etti

Belediyeye yaptıkları bağışlardan dolayı vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “ilçemizde restore edilerek turizme kazandırılmayı bekleyen çok sayıda tescilli binamız var.  Belediye olarak gerek kamulaştırarak, gerekse bağışları kabul ederek tescilli yapıları Buldan’a kazandırıyoruz. Ancak belediye imkanlarımız kısıtlı. Biz tescilliyapıların vatandaşlar tarafından da restore edilip, ilçenin mimarisine ve görünümüne daha estetik ve geleneksel bir yapı kazandırılmasınıhedefliyoruz.Bu konuda tescilli evlerini restore ettirmek isteyen vatandaşlarımıza Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ücretsiz proje desteği var.  Belediye olarak bizde gerekli desteği de vermeye hazırız” dedi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Los Angeles’dan Getirilen Elektrikli Bisiklete 2 Katı CezaÖnceki Haber

Los Angeles’dan Getirilen Elektrikli Bis...

Merkezefendi Kitap Günleri’ BaşladıSonraki Haber

Merkezefendi Kitap Günleri’ Başladı

Yorum Yazın

Denizli’deki Dehşet Anları Cep Telefonu Kamerasında
Milli Cimnastikçiler Denizli'ye Geliyor
Babafest Seni Bekliyor
Denizli’de ölenlerin abonelikleri varisleri tarafından ücretsiz Alınabilecek
Kendini asmıştı, kalp masajıyla hayata döndü
Denizli’de 730 Bin 850 Dekar Tarım Arazisi Sulandı                                                                  
Denizli Elektrik Kesintisi 16 Ekim 2019 Denizli’de elektrikler ne zaman gelecek?
Denizli’de ‘E-İhracat Konferansı’
Pamukkale’de Okul Kantinleri Denetimi Tamamlandı
Başkanlığa Tolga Gencer yeniden seçildi.

Başka haber bulunmuyor!