Okul Öncesi Eğitim Modelleri Tanıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okul Öncesi Eğitim Modelleri Tanıtıldı
2023 Eğitim Vizyonu Okul Öncesi Eğitim hedefleri doğrultusunda “Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın” kampanyası çerçevesinde müdürlüğümüze bağlı anaokullarında, Diyanet Başkanlığına bağlı 4-6 yaş eğitim kurumlarıile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına gündüz bakım evlerinde devam takip, drama ve masal anlatma eğitimleri ile çocukların eğitime kazandırması için okul öncesi eğitim modellerinin tanıtımı toplantısı  yapıldı.
google
denizli büyükşehir

Merkezefendi Yenişehir Anaokulunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdürü Mustafa Vural, bağımsız anaokulu müdürleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile Denizli Müftü Yardımcılarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızın eğitim hayatlarına hazırlanması ve becerilerinin geliştirilmesinin ilk adımı olan 60 bağımsız anaokulu ile ilimize hizmet vermekte olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın kampanyası ile ilimizde okul öncesi çağında bulunan öğrencilerimizin her birinin okul öncesi eğitimden geçmesini sağlamak istiyoruz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 60 bağımsız anaokulumuz var. Her biri marka okulumuzdur. Aynı zamanda ilimizde Müftülük bünyesinde 60 adet 4-6 yaş eğitim kurumu var. Yine gündüz bakım evi olarak Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 57 kurum var. Tüm bu kurumlar müfredat bakımından Bakanlığımızın müfredatını uygulamaktadırlar. Her biri e-okul sistemine kayıtlıdır. Okul öncesi eğitim almış çocuklarımız okul hayatlarına daima bir adım önde başlıyorlar.” dedi.

Anaokulu müdürlerine kurumlarında çocuklarımızın eğitimi adına yapılan güzel çalışmalarından ve okullarımızı gerçekten marka haline getirdiklerinden dolayı teşekkür eden Müdür Oğuz          “Eğitim ekip işidir. Sizlerin nezdinde tüm öğretmen arkadaşlarımızıiçtenlikle teşekkür ediyorum. Bizler eğitimciyiz. Denizli olarak eğitimde  büyük mesafeler kat ettik.Bakanlığımızın gözüyle bakıldığında Denizli’miz her anlamda güzel bir görüntü veriyor. Bizler sizlerle beraber bu güzel görüntüyü daima daha iyiye taşıyacağız. Ulaştığımız bu çıtayı  ise daima daha yükseğe çıkarmakta son derece kararlıyız. Öğrencilerimizin vatan bilinciyle ve bayrak sevgisiyle yetişmeleri en büyük gayemiz. Onlar bizim geleceğimiz. Bakanlığımızca yeni hayata geçirilen e-rehberlik modeli  tanıtıldı. Bundan sonra her öğrencimizin özel durumu rehber öğretmenler tarafından bizzat takibi yapılacak. Sizlerle birlikte çıtaya en yukarı çıkaracağız.Gece gündüz demeden hep birlikte 2023 vizyon belgesini en iyi şekilde uygulamak için çalışıyoruz” dedi.

 

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pamukkale Üniversitesi Kompost Üretim Ünitesi’ni Faaliyete Geçirdi  Önceki Haber

Pamukkale Üniversitesi Kompost Üretim Ün...

 “Geleceğin Dili Robotik Kodlama” AB Projemiz OnaylandıSonraki Haber

 “Geleceğin Dili Robotik Kodlama” AB Pro...

Yorum Yazın

Milli Cimnastikçiler Denizli'ye Geliyor
Babafest Seni Bekliyor
Denizli’de ölenlerin abonelikleri varisleri tarafından ücretsiz Alınabilecek
Kendini asmıştı, kalp masajıyla hayata döndü
Denizli’de 730 Bin 850 Dekar Tarım Arazisi Sulandı                                                                  
Denizli Elektrik Kesintisi 16 Ekim 2019 Denizli’de elektrikler ne zaman gelecek?
Denizli’de ‘E-İhracat Konferansı’
Pamukkale’de Okul Kantinleri Denetimi Tamamlandı
Başkanlığa Tolga Gencer yeniden seçildi.
Denizli’de Sporun En'leri Ödüllerini Aldı

Başka haber bulunmuyor!