“Geleceğin Dili Robotik Kodlama” AB Projemiz Onaylandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
 “Geleceğin Dili Robotik Kodlama” AB Projemiz Onaylandı
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanarak Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlük sıfatıyla sunulan  Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA201 İyi Uygulamaların Değişimi  "Geleceğin Dili Robotik Kodlama" adlı proje kabul edildi.
google
denizli büyükşehir

Türkiye genelinde 284 proje arasından  ilk 10'a girerek kabul edilen ve  145.840 € hibeye hak kazan proje ile öğrencilerimiz avrupadaki  akranları ile robotik kodlama alanında çalışma fırsatı yakalayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız  2019 yılında  Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlük sıfatıyla sunmuş olduğumuz Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA201 İyi Uygulamaların Değişimi  "Geleceğin Dili Robotik Kodlama" adlı projemiz Türkiye genelinde kabul edilerek 145.840 € hibe ile 284 proje arasından  ilk 10'a girdi.

Erasmus+  projesinde;  Pamukkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile  PamukkaleNezihe-Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezimizin yabancı ortakları İtalyadan Istituto Tecnico settore Tecnologica-Liceo Scientfico “E. Mettei”, Protekizden Escola Secundaria com 3° Ciclo D.Dinis, Hırvatistandan Srednja skıla Valpovo, Romanyadan Colegıul Tehnic Gheorghe Cartianu ve Finlandiyadan The Federation of Wwedish Ostrobothnia for Education and Culture/YA-Vocational College of Ostrobothnia oldu.

Proje süresinde 5 hareketlilik gerçekleştirilecek olup, projenin ilk hareketliliği ortaklarımızın ilimize gelerek yapacakları çalışma ile başlayacak. Projenin finali de ilimize yapılacak son etkilinlikle yapılacak.

Teknoloji çağının getirdiği en büyük gereksinin olan robotik kodlama alanında yaptığımız projemizle ilimizde robotik kodlama eğitimlerini bir üst klasmana taşımaya hedefliyoruz. Yazılım ve robotik kodlamaya yetenekli öğrencilerimizin bu tarz projelerle ufkunu genişleterek ülkemizi bu alanda daha da ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Okul Öncesi Eğitim Modelleri TanıtıldıÖnceki Haber

Okul Öncesi Eğitim Modelleri Tanıtıldı

İhracatçı Firmaların Denizli Narını Tercih Etmesinin Nedeni Ortaya ÇıktıSonraki Haber

İhracatçı Firmaların Denizli Narını Terc...

Yorum Yazın

Milli Cimnastikçiler Denizli'ye Geliyor
Babafest Seni Bekliyor
Denizli’de ölenlerin abonelikleri varisleri tarafından ücretsiz Alınabilecek
Kendini asmıştı, kalp masajıyla hayata döndü
Denizli’de 730 Bin 850 Dekar Tarım Arazisi Sulandı                                                                  
Denizli Elektrik Kesintisi 16 Ekim 2019 Denizli’de elektrikler ne zaman gelecek?
Denizli’de ‘E-İhracat Konferansı’
Pamukkale’de Okul Kantinleri Denetimi Tamamlandı
Başkanlığa Tolga Gencer yeniden seçildi.
Denizli’de Sporun En'leri Ödüllerini Aldı

Başka haber bulunmuyor!