Denizli’de Kiralık Araç Bulamama Sıkıntısı Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli’de Kiralık Araç Bulamama Sıkıntısı Başladı
Denizli’de Kurban Bayramı yaza denk gelmesiyle birlikte bayram tatilinde bir yerlere gitmek isteyen vatandaşlar araç kiralamak için oto kiralama şirketlerine gidiyor. Böyle olunca da oto kiralama şirketleri kiralık araç yetiştiremiyor.
google
denizli büyükşehir

Denizli’de oto kiralama firmasında çalışan Hüseyin Başbuğ,Kurban Bayramı’nın özellikle yaz mevsimine denk gelmesinden dolayı vatandaşlara kiralık araç yetiştiremediklerini söyledi. Arife günü olmasına rağmen esnaf araç kiralama talebinin artarak devam ettiğini ifade ettiler. 
Denizli’de oto kiralama firmaları Kurban Bayramında çifte bayram yaşıyorlar. Hem yaz sezonu hem yurt dışından izne gelen vatandaşlar oto kiralama firmaların yolunu tutuyor. Aşırı talep ise araç kiralama fiyatlarını da yükseltiyor. Bayram tatilinde iki farklı paket kiralama uygulayan oto kiralama firmalarında ise 7 ile 9 gün olarak iki seçenekle vatandaşlara sunuluyor. Günlük kiralama ücretleri de en düşük 150 TL’den başlıyor. 
Gurbetçilerin gelmesi ile artışın daha çok yükseldiğini belirten Başbuğ, “Yaz sezonu artı gurbetçilerin gelişi ile zaten bir artış var. Kurban Bayramı da eklenince, gurbetçilerimizin çoğu da tatilini Kurban Bayramına getirdi, yoğunluğumuz iki katına çıktı. Şu an müthiş bir talep var. Talebi de karşılamakta piyasa olarak şu an zorluk çekiyoruz. Talebin artışı ile beraber fiyatlarda da çok artış oldu. Şu an aşırı yoğunuz. Minimum fiyat ekosekment araç guruplarında 150 TL’den başlıyor. Firmadan firmaya fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Genelde ekosekment, dizel, yakıtı uygun araç gurupları daha çok talep görüyor” dedi. 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizlililer Dikkat Bayram Boyunca…Önceki Haber

Denizlililer Dikkat Bayram Boyunca…

Kurban Kesimi İçin Yatağan Bıçağı Tercih EdiliyorSonraki Haber

Kurban Kesimi İçin Yatağan Bıçağı Tercih...

Yorum Yazın

Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere ‘Umut Işığı’ Olacaklar
Otomobil Ağacı Parçaladı Takla Attı
Pamukkale Üniversitesinde Okuyan Genç Ölüme Atladı
Satrançta Minik Hamleler
Denizli’de Son 1 Hafta İçinde 66 Trafik Kazası Yaşandı
Denizli’de 157 Kişi Yakalandı
Denizli’de 1 Haftada 599 Asayiş Olayı Oldu
Denizli’de Cinsel İçerikli Ürün Ele Geçirildi
Denizlililer Dikkat Hekim Reçetesi Dışında Antibiyotik Kullanmayın
Denizli Konut Satışlarında İyi Haber

Başka haber bulunmuyor!