AK Partili Başkan İçin Özel Kavşak Mı Yapılıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Partili Başkan İçin Özel Kavşak Mı Yapılıyor?
İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Cankurtaran’da yapılan kavşak çalışmasının Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz ve ailesinin villaları için yapıldığını söyledi. Öztürk, konuyu Bakan Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması için TBMM gündemine taşıdı.
google
denizli büyükşehir

Denizli-Antalya karayolu üzerinde Cankurtaran mevkisinde yapılan kavşak çalışması Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, yapılan kavşak çalışmasının Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve ailesinin villalarının olduğu alana yapılmasının manidar olduğunu söyledi. Öztürk, konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması için meclis gündemine taşıdı.

Konu hakkında açıklama yapan Öztürk, “31 Mart yerel seçimlerinde eskiden belde, köy statüsünde olan bir çok yerleşim birimlerinde (Irgıllı, Özdemirci vb.) şehir içindeki yol çalışmalarını söz verdiğiniz halde kaynak yok bahanesiyle yapmıyorsunuz, yapamıyorsunuz. Şehirler arası bölünmüş yol üzerinde bulunan köylerimizde ise vatandaşın karşıya geçmek, tarlasına gitmek veya köyüne dönmek için istediği, talep ettiği kavşakları (Bozkurt-Tutluca, Çivril-Yassıhöyük vb.); iki kavşak arası mesafeyi (kanunen meskun mahallerde 1750 mt-meskun mahal dışında 3500 mt) bahane ederek kabul etmiyor, kavşak açtırmıyorsunuz. Ama söz konusu AK Partisi İl başkanının ve aile efradının vilları olunca; Koskoca İzmir-Antalya karayolunu, Cankurtaran mevkiinde Tavas-Muğla kavşağına çok yakın mesafede olmasına rağmen ucube bir Geri Dönüş Kavşağı ile bölüyorsunuz. Yoğun Trafiğin mevcut olduğu; Görüş mesafesinin virajdan dolayı düştüğü, Kış şartlarında buzlanmanın sıklıkça rastlandığı böylesi önemli bir güzergahta ucube bir kavşağın kazalara sebebiyet verebileceği aşikarken, Ülkemizin birçok karayolunda kaynak bulunamadığı, maliyetlerin artışından dolayı yol müteahhitlerinin işini yarım bırakıp kaçtığı bir dönemde ,hummalı bir şekilde yapılan bu çalışma ancak Kitaptan yoksun, Vicdandan yoksul bir zihniyetin ürünüdür” dedi.

Kaynak:denizli24haber

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli yine deprem meydana geldiÖnceki Haber

Denizli yine deprem meydana geldi

Denizli hava durumu (2 Ekim 2019)Sonraki Haber

Denizli hava durumu (2 Ekim 2019)

Yorum Yazın

Milli Cimnastikçiler Denizli'ye Geliyor
Babafest Seni Bekliyor
Denizli’de ölenlerin abonelikleri varisleri tarafından ücretsiz Alınabilecek
Kendini asmıştı, kalp masajıyla hayata döndü
Denizli’de 730 Bin 850 Dekar Tarım Arazisi Sulandı                                                                  
Denizli Elektrik Kesintisi 16 Ekim 2019 Denizli’de elektrikler ne zaman gelecek?
Denizli’de ‘E-İhracat Konferansı’
Pamukkale’de Okul Kantinleri Denetimi Tamamlandı
Başkanlığa Tolga Gencer yeniden seçildi.
Denizli’de Sporun En'leri Ödüllerini Aldı

Başka haber bulunmuyor!