ak parti

Daıkın Ege Teknik

03-06-2016 ALİ ALTUN

Pamukkale Üniversitesi’nde en son 2014 yılında bahar şenliği yapıldı. O bahar şenliği de Somada yaşanan ve 301 madencimizin ölümü ile sonlanan faciadan dolayı iptal edilmişti. Sonrasında iki senede ise bahar şenliği yapılmadı ya da yapılmak istenmedi. Peki Denizlimizin güzel üniversitesinde neden bahar şenliği yapılmadı? Ya da yapılamadı?  Gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen öğrenciler ile her yıl mevcudu artan  üniversitemiz niye bahar şenliği planlayamadı? Bunların nedeni açık:TERÖRİZM endişesi…

     Çok değil bundan bir sene öncesine dönelim. Nevruz kutlaması bahanesi ile 200 kişilik terör yanlısı grup üniversitede gölbahçenin yanındaki konser yerinde toplanmıştı. Ne polis vardı ne de rektör vardı orada. Sadece güvenlik görevlileri vardı. Onlar da bu grubu korumak ve çekim yapılmaması için oradaydı. Bu pkk yanlısı grup önce halaylar çekmiş ve sonrasında ateş yakıp etrafında toplanmış,sözde pkk lideri Abdullah öcalanın  resmini açarak özgürlük yemini etmişlerdi. Onlara kimse dur demedi siz burada ne yapıyorsunuz demedi. Rektörlükten izinleri vardı çünkü.

    Bir gün sonra ise yemekhanenin yanında ülkücüler; Özbek pilavı dağıtma,demir dövme,ateşten atlama gibi etkinlikler yaparak Nevruz Bayramını kutlamıştı. Tekbirler atılmış şarkılar söylenmişti.

    Rektörlük de bu Nevruz kutlamalarını bahane ederek üniversitemizde bahar şenliği yapılmamasına karar vermişti.Ama bu terör yanlısı gruplara karşı tedbir almadı. Hala da almıyor. Sözde karşıt görüşlü öğrenciler birbirleri ile kavga ediyor diye medyaya lanse ediliyor.

  Bu konuda biz öğrenciler olarak bu terör odaklı grupların bir an önce üniversitemizden atılmasını istiyoruz. Üniversitemizde Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz gibi önce tehdit edilen sonra öldürülen öğrencilerin olmasını istemiyoruz. Bu yüzden başta rektörlük olmak üzere tüm polis kuruluşunu,stklarını,medyamızı göreve davet ediyoruz. Bu sayede daha güzel bir DENİZLİMİZİN olacağına eminiz.
ALİ ALTUN Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler


Burç Yorumları